top of page
Çekim içeriği

Sosyal Medya Yönetimi

Beğeneceğiniz Sonuçlar

Sosyal medya yaklaşımımız kuruluşunuza ihtiyaç duyduğunuz ek gücü sağlayacak. İster en baştan başlamamızı isteyin, ister yaratıcı vizyonunuz için danışmanlık yapmamızı, hiç fark etmez: En iyi sonuçları elde edebilmeniz için size destek olacağız.

Çekim içeriği

Sosyal Medya Yönetiminde Danışmanlık Almanın Faydaları

Sosyal Medya Yönetiminde Danışmanlık Almanın Firmalar Açısından Avantajları

 • Hesaplarınız tek elden, profesyonel biçimde yürütülür.

 • Marka konumlandırma ile firmanızı doğru temsil eden sosyal medya kimliği profesyonel görsel tasarımlarla yaratılır ve korunur.

 • Profesyonel bir sosyal medya yöneticiliğinde sosyal medya reklamlarınız ve kampanyalarınız başarıya ulaşır.

 • Pazardaki rakipleriniz doğru analiz edilir.

 • Dijital pazarlama stratejisi doğrultusunda bütünlüklü bir yapı izlenir.

 • Teknik analiz ve içerik oluşturma paralel ilerler.

 • Sektörünüz için özel günler, etkinlikler vb. sosyal medya uzmanı tarafından titizlikle takip edilir.

 • Sosyal medya uygulamaları her bir mecranın tekil doğasına uygun olarak yönetilir. (Instagram reklamı, Linkedin paylaşımı, Instagram story vb.)

 • Gerçek verilere dayalı karşılaştırmalı raporlamalar sunulur.

 • Firmayı, markayı hatalı ve aldatmaya yönelik yöntemlerden korur.

 • Belli bir strateji çerçevesinde hedef odaklı yapılandırılan sosyal medya yönetimi firmanıza potansiyel müşteri ve ciro artışı olarak döner.

Sosyal medya yönetimi, Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal medya platformlarında yayınlanan içerik oluşturma, planlama, analiz etme ve bunlar sayesinde bu platformu kullanan hedef kitle ile etkileşimde bulunma sürecidir. Sosyal medya yöneticisi bir marka, sosyal medyayı birey veya işletme tarafından çevrimiçi olarak yeni müşterilere ulaşmak, itibarlarını artırmak ve korumak için kullanılabilir.

Sosyal medya yöneticileri, müşteri yorumlarına yanıt vermekten, orijinal içerik yayınlayarak uzun vadeli pazarlama hedeflerine nasıl ulaşılacağı konusunda strateji geliştirmeye kadar sosyal medya etkinliğini ele alma konusunda uzmandır. Bununla birlikte, kendi stratejiniz üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlayan sosyal medya yönetim araçları da vardır. (Bu araçlara aşağıda yer verdik.)

Bu araçlar sayesinde sosyal medya içeriklerinizi önceden spesifik bir şekilde (tüm platformdaki mesajlara aynı araçtan cevap verme, aynı anda her platforma özel olarak farklı içerik paylaşımı vb…) yönetebilirsiniz. Özellikle B2C markalarda ,  sosyal medyayı oyunun bu noktasında bir öncelik haline getirmiyorsanız, başınız büyük belada.

Sosyal medya, iş dünyasında ayrılmaz bir rol oynamaktadır. Dünya çapında sosyal medyayı kullanan 3.2 milyar insan olduğunu ve saniyede 11 yeni kullanıcı ile küresel bir standarda dönüştüğünü söylemek gerek. Sosyal medya yönetim araçları ve hizmetleri, bu büyük kitleye ulaşmanıza yardımcı olabilir ve bir sosyal medya kampanyası yürütmeyi kesinlikle kolaylaştırır.

Sosyal Medya Yönetimine Başlarken

Sosyal medya aracılığıyla kitlenizle etkileşim kurmak her zamankinden daha önemli. Müşteriler markalarla Twitter, Facebook, Instagram, LinkedIn ve daha fazlası aracılığıyla etkileşim kurar, hızlı bir şekilde iletişime geçmek ve kaliteli/faydalı içerik üretmelerini beklerler.

İşte burada sosyal medya yönetimi devreye giriyor. 

Ayrıca, sosyal medya yönetim araçları genellikle çok hesaplıdır ve çoğu satın almadan önce test etmek için ücretsiz sürümler sunar. Bununla birlikte, sosyal medyada gerçekten bir fark yaratmak istiyorsanız, daha büyük bir tekneye ihtiyacınız olacak.

Sosyal Medya Yönetim Hizmetleri 

Sosyal medya yönetim araçları, şirketinizin içeriğinin miktarının artmasına ve zamanlamasının yönetilmesine yardımcı olurken, hedef kitlenizin katılımını artırmak söz konusu olduğunda içeriğinizin kalitesini artırmak da önemlidir.

Neyse ki, sosyal medya yönetim hizmetleri veren firmalar, sosyal medya varlığınızı doğru bir şekilde yönetmek için bilgi ve kaynaklarla donatılmıştır. Hedeflenen yayınlar, sponsorlu reklamlar ve yaygın bilgilerin ötesinde çok çeşitli sosyal medya taktikleri sayesinde, bu hizmetler sosyal medya oyununuzu bir üst seviyeye taşıyabilir.

Sosyal Medya Yönetiminin Temel Unsurları

İster bir sosyal medya pazarlama hizmeti kiralayın, ister çok çeşitli araçlardan yararlanın, stratejinizi çok fazla harcamadan veya çok fazla zaman harcamadan sıkıcıdan fark yaratan bir değere dönüştürebilirsiniz.

Yönetirken esas alacağınız temel unsurlar;

Yönetim: Çeşitli platformlarda birden çok hesabı yönetin.

Analiz: Etkileşimi, katılımı, görüntülenmeleri, mesaj ve yorumları analiz edin.

Zamanlama: Yayınlanacak içerikleri önceden planlayın.

Raporlama: Kapsamlı analiz raporları alın.

Takip: Yorumları takip edin, verimli ve hızlı yanıt verin.

İş Birliği: İçerik üretirken ekip üyeleriyle işbirliği yapın.

Şirketinizin faydalandığı herhangi bir ek yazılım veya hizmette olduğu gibi, sosyal medya yönetiminin nihai hedefi zamandan tasarruf etmek ve karı artırmaktır. Peki sosyal medya yönetimi, şirketiniz için nasıl belirli faydalar sağlıyor? Okumaya devam…

Sosyal Medya İşinize Nasıl Fayda Sağlayabilir?

Sosyal medya yönetim araçları ve hizmetleri, pazarlamayı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve bu da harika bir şekilde karı arttırır. Sonuçta, yeni yazılım veya hizmetler kârlılığınızı artırmayacaklarsa ödeme yapmanın ne anlamı var ki? Sosyal medya yönetim araçları ve hizmetleri, pazarlama çabalarınızı canlandıracak ve şirketinizi hedef kitlenizin önüne koyacak yararlı faydalarla birlikte gelir.

Sosyal medya yönetim araçları size yardımcı olabilir;

Zamandan kazanın: Gün içinde yoğun saatlerde yayın göndermeyi hatırlamak ve stres yapmak yerine, içerikleri önceden planlayabilirsiniz. Geniş bir platform yelpazesinde içeriklerinizi günde birkaç kez yayınlayarak itibarınızı, marka görünürlüğünü artırın.

Hedef kitlenizi anlayın: Nereden sizi bulduklarını, sizi neden takip ettiklerini, işletmenizden ne istediklerini açıklayan derinlemesine analizlere ulaşın.

Müşteri hizmetinizi geliştirin: Müşterilerin şirketiniz hakkında sosyal medya aracılığıyla size ulaşması için basit bir köprü oluşturmuş olursunuz. Bu araçlar sayesinde yanıt vermenizi kolaylaşır böylelikle müşteri hizmet kalitenizi artırmış ve geliştirmiş olursunuz.

Marka itibarınızı koruyun: Yorumları ve geri bildirimleri daha yakından izlemenize ve mümkün olan en kısa sürede yanıt vermenize olanak sağlayarak markanızın itibarını koruyun.

İnovasyon getirin: Her sosyal medya kampanyası için bir sürü platformun sahip olduğu yaratıcı kanallardan kolayca faydalanın.

Açıkça gördüğünüz gibi sosyal medya yönetiminin faydaları var.  Ancak sosyal medyanın nasıl çalıştığını anlamak, bu araçlardan veya hizmetlerden birini kendi işletmeniz için satın almanız gerekip gerekmediğine karar vermenin sadece ilk adımıdır. Bir sonraki adım nedir? Maliyet.

Sosyal Medya Yönetiminin Maliyeti/Fiyatı Nedir?

Sosyal medya yönetim araçları ve hizmetleri maliyetlerde farklılık gösterir, bu yüzden karar vermeden önce sizin ihtiyaçlarınıza özel (örneğin kaç hesap yönetilecek, kaç platformda yönetilecek, kaç içerik paylaşılacak vb…) bir fiyat teklifi almak çok önemlidir.

Tarifeler genellikle aşağıdaki başlıklardaki gibi olsa da, ayrıca satılan ek özellikler (analizler, raporlamalar ve otomasyon araçları vb…) de maliyet hesaplarken dikkate alınmalıdır.

Hesap sayısı üzerinden ödenen tarifeler

Sosyal medya yönetim araçlarının güzelliği, Facebook, Instagram, Twitter ve hatta LinkedIn için yayınları tek bir platformdan zamanlamanızdır. 

Ancak, kaç hesabı yönetmek istediğinize bağlı olarak fiyat yükselebilir. İster çok çeşitli platformlarda popüler olun, ister yönetmek istediğiniz altı farklı Twitter hesabınız olsun, hizmetinize fazladan hesap eklemenin maliyetinin tam olarak bildiğinizden emin olun.

Gönderi başına ödenen tarifler

Sosyal medya yönetim araçlarının birincil amacı, yayınları önceden planlamaktır, böylece bu yoğun saatlere ulaşmak için gününüzü mükemmel bir şekilde zamanlamanıza gerek kalmaz. Bununla birlikte, “kalite üzerinden miktar” yaklaşımını kullanmaya çalışıyorsanız, biraz daha fazla ödeme yapmanız gerekebilir.

Yalnızca bir hesabınız olsa bile, bazı sosyal medya yönetim araçları önceden planlayabileceğiniz yayın sayısı için bir sınır (kredi sayısı örneğin) koyacaktır. Ne kadar çok yayın planlamak isterseniz, fiyat o kadar yüksek olur, bu nedenle aracınızı seçerken bunu da dikkate aldığınızdan emin olun.

Sosyal Medya Yönetim Hizmetlerinin Maliyeti

Bir sosyal medya kampanyasının potansiyelini gerçekten kırmak istiyorsanız, sosyal medya yönetimi hizmetleri en iyi yoldur.

Fiyat anlaşılır bir şekilde daha yüksektir, ancak sosyal medya pazarlama uzmanlarından göreceğiniz sonuçlar buna değecektir. (Eğer doğru kişi veya kurumu bulursanız elbette.)

Sosyal medya yönetim araçlarının aksine, bu hizmetler sosyal medyadaki genel stratejinizi geliştirmek için pazarlama stratejisinden ücretli reklama kadar her şeyi sunar.

Bu nedenle, sosyal medya yönetim hizmetleri, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çok çeşitli faktörlere bağlı olarak maliyet açısından büyük ölçüde farklılık gösterir.

 • Şirketinizin büyüklüğü

 • Ne sıklıkla gönderme yapmayı planladığınız

 • İstediğiniz hizmet türü

 • Hangi platformlarda içerik paylaşmak istediğiniz

 • İhtiyacınız olan analiz seviyesi

 • Sosyal medya üzerinden müşteri hizmeti verip vermeyeceğiniz

Sosyal medya yönetim hizmetleri söz konusu olduğunda, değişen maliyetler bir karar vermeden önce özelleştirilmiş bir teklif almayı zorunlu kılar.

Daha iyi bir fikir edinmek için, aşağıda gözden geçirdiğimiz birkaç araç ve hizmetlere göz atın.

En İyi Sosyal Medya Yönetim Araçları ve Hizmetleri

Artık sosyal medya yönetiminin neleri içerdiğini, faydalarını ve ne tür bir fiyat teklifini bekleyebileceğinizi belirleyecek maliyet faktörlerini biliyorsunuz, işte size yardımcı olabilecek bazı örnekler.

2019’da sunulan en iyi sosyal medya yönetim araçlarını ve hizmetlerini bir araya getirdik.

Kendiniz Yapın: Sosyal Medya Yönetim Araçları

Markanızın sosyal medyasıyla pratik olmayı tercih ediyorsanız, bunu nasıl yapacağınızı yönetmek için seçebileceğiniz bazı dâhiyane araçlar var.

İşletmeler için sosyal medya, tıpkı kişisel bir sayfada yaptığınız gibi standart bir Facebook veya Twitter hesabında oturum açmayı içermemelidir. İşletmelerin daha akıllı olması gerekir.

Sosyal medya yönetim araçları, güncellemeleri planlamanıza, müşteri hizmetleri yorumlarını verimli bir şekilde yönetmenize ve müşterilerinizin markanızla nasıl etkileşime girdiğiyle ilgili trendleri öğrenmenize olanak tanır.

En iyi sosyal medya yönetim araçlarından bazıları şunlar;

Buffer – Harika, kullanımı kolay bir arayüz

Hootsuite – Sınırsız sayıda gönderi planlamanızı sağlar

Sprout Social – Büyüyen işletmeler için ideal

Hubspot – Pazarlama araçları dahil ve ücretsiz deneme sürümü mevcut

IFTTT – Denemek için süper, ücretsiz bir hizmet

TweetDeck –  Yalnızca Twitter için, ancak birçok kullanışlı özelliğe sahip

Soru şu: İşletmeniz için sosyal medya yayınlarını kendiniz ele almaya çalışmak mı, yoksa bu hayati hizmet için bir uzmana güvenmek mi sizin işiniz için daha doğru?

Bu, diğer tüm iş görevlerinize kolayca ekleyebileceğiniz bir şey değildir, bu yüzden kendiniz yapmaya çalışmadan önce dikkatlice düşünün.

Başarılı bir şekilde sosyal medya kampanyası yürütme yeteneğinizden eminseniz, yukarıdaki araçlar harika bir başlangıç olacaktır. Ancak, şirketinizin sosyal medyadaki varlığını önemli ölçüde iyileştirmekle ilgileniyorsanız, aşağıda listelenen profesyonel hizmetler sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

Bir Bilene Danışın: Sosyal Medya Yönetim Hizmetleri

Bir sosyal medya yönetim hizmetine güvenerek, işinize ve ihtiyaçlarına özel uzman yardımı alacaksınız.

Image by Will Francis

Facebook

Facebook’a Reklam Vermenin Avantajları

Diğer bütün reklamcılık tekniklerinin içinde internet üzerinden reklam yapma seçeneği giderek hız kazanmakta. Facebook reklamlarının faydalarını saymadan önce, Facebook reklamcılığı ile ilgili biraz bilgi verelim. Facebook yıllardır büyüyerek gelişti ve reklamlar da Facebook’un en öncelikli gelir kaynaklarından biri haline geldi. Her gün 500 milyondan fazla kişinin Facebook’ta oturum açmasından dolayı Facebook reklam için zengin bir hedef haline geldi.

Reklamlarınızı bir banner veya slogan ile ya da çeşitli oyunlar sayesinde işinize, şirketinize destek verecek şekilde oluşturma seçeneğine sahipsiniz. Facebook reklamlarını Google Adsense’den ayıran ilk önemli fark, grafik reklamları kullanabiliyor olmanızdır. Facebook’un davetiyeler yollama özelliğini kullanarak da reklamınızı yapabilirsiniz. Kullanıcıların ilgilerine göre reklam ilişkileri göz önüne alındığında, Facebook reklamları tüm diğer online reklam modellerinden farklıdır.

Facebook Üzerinden Reklam Yapmanın Firmalar İçin Faydaları

Internet reklamcılığın faydalarını tekrar saymakta bir lüzum görmüyorum ve eminim hepiniz küresel aramaların önemi ile ilgili bir fikre sahipsiniz. Facebook canlı olarak büyümesini sürdürmekte ve Facebook üzerinden reklam verenlerin sayısı da doğal olarak artmakta. İşte Facebook’un diğer internet reklam seçeneklerine kıyasla faydaları.

Özel Olarak Seçilen Kitle

Facebook reklamları dağıtma sistemi insan bazlıdır. Facebook insanların yaşları, cinsiyetleri, beğenileri, adresleri, evlilik durumları, iş bilgileri gibi birçok veriyi hafızasında tutar. Bu durum, konu reklamları kişiye göre belirlemeye ve dağıtamaya gelince Facebook’a büyük bir güç ve kolaylık sağlamakta. Reklamlar müşterilerin profillerindeki belirli detaylar göz önünde bulundurularak kolayca dağıtılabilir. Bu durum iş sahiplerinin belirli kullanıcılara ulaşmasını ve bu sayede daha fazla gelir elde etmesini kolaylaştırmakta.

Daha Ucuz

Reklam vermenin önemi asla tam olarak belirtilemez ancak bazen büyük bütçeler ayırmak gerekebilir. Fakat küçük işletmeler için Facebook reklamları diğerlerine göre çok daha ucuzdur. Tabi ki, reklam ücreti anahtar kelimenin popülaritesine bağlı olarak değişecektir; ancak, genel anlamda küçük işletmeler için Facebook reklamları daha hesaplıdır.

Daha Fazla Esneklik

Reklam metinlerindeki, resimlerindeki 135 karakterlik kelime sınırı, konu içeriğe karar vermeye geldiğinde size biraz esneklik verir. Facebook reklamları sayesinde daha fazla söz söyleyebilirsiniz. Günlük bütçenize göre reklamlar çıkarabilirsiniz. Tüm bunlar Facebook’u tüm internet reklam sektörünün içinde en öne çıkaran etkenlerdendir.

Facebook Sayfasının Ticari Yararı

Facebook’ta, ürününüzle ilgili en son bilgileri ve güncellemeleri müşterilerinize duyurabileceğiniz bir Facebook sayfası oluşturabilirsiniz. Bu özelliğin en büyük vaadi müşterilere daha fazla yardımda bulunabilmektir. Ayrıca Facebook sayfaları üzerinden promosyon içerikli reklamlar da yapabilirsiniz.

‘Beğen’ ve ‘En yeniler’ Özelliklerinin Faydaları

Facebook’un en önemli reklamcılık özelliklerinden birisi de En Yeniler (New Feeds) sayesinde ağızdan ağıza yayılan “beğenme (Like)” özelliğidir. Eğer bir kişi sizin reklamınızı “beğenmişse” bu durum, o kişinin arkadaşlarının ana sayfalarında “En yeniler” olarak gözükecektir. Yani eğer Facebook üzerinden reklamlarınız sayesinde bir müşteri edinseniz bile, aslında o bir müşteriden çok daha fazlasıdır. Reklamınız daha çok kişilere ulaşır.

Yerel Piyasaya Uygun Olması

İş sayfası veya seçilmiş reklam sayesinde, yerel işletmeler belirli coğrafik bölgelerde yaşayan insan profillerine ulaşarak daha fazla kâr elde edebilir. Facebook’un sunduğu “Durum Davetiyeleri (Event Invitation)” sayesinde anahtar kelimenizi çok büyük kitlelere ulaştırabilirsiniz. Facebook sayesinde markanıza bağlı bir müşteri topluluğu oluşturabilirsiniz.

Daha Fazla Yerel Müşteri

Facebook’un kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte, reklam yapacak firmaların daha fazla miktarda insana ulaşma olasılığı da arttı ve kolaylaştı. Facebook’un çok dilli bir internet sitesidir ve bu durum reklamınızın farklı coğrafik bölgelere ulaşması için yeni yollar açmaktadır. Facebook’un tüm artılarının ve eksilerinin yanında, çok geniş çaplı bir sosyal yardımı olması en büyük avantajıdır. Siteyi ziyaret eden net kullanıcı sayısını göz önünde bulundurarak bu faydanın üstüne gitmenizi söyleyebiliriz.

Facebook’un reklamcılık avantajlarını daha detaylı öğrenebilmek için sitenin kendi reklam sayfasına bir göz atın. Facebook canlı olarak büyüyen bir sosyal paylaşım platformu olduğu için sizlere sağlayacağı en büyük yarar, sizleri ne istediğini bilen ve seçilmiş müşteri kitlesine ulaştırmak ve böylece daha fazla kâr elde etmenize yardımcı olmak olacaktır.

Image by Souvik Banerjee

İnstagram

INSTAGRAM REKLAMLARI

Instagram sosyal medya platformları içerisinde en çok kullanıcıya sahip platformdur. Instagram her geçen gün daha da gelişmektedir. Bu platform ilk çıktığı zamanlar sadece eğlence amaçlı kullanılıyor iken şu an çok daha yararlı şeyler için kullanılmaktadır. Instagramdan para kazanılabilmekte, ünlü olunabilmekte ve markanın, işletmenin ya da kişinin tanıtımı yapılabilmektedir. Instagram da reklam vermek sizler için faydalı olacaktır.

Markalar, küçük ya da büyük işletmeler daha önce ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak için geleneksel reklamcılığı kullanmaktaydı. Fakat günümüzde sosyal medyada reklam vermek hem daha büyük kitlelerin görmesini sağlamakta hem de daha ekonomik olmaktadır. Instagramın milyonlarca kullanıcısı olduğu için bir reklam verildiğinde daha fazla kişiye ulaşılabilmektedir. Instagram reklamları işletmeler ya da markalar için oldukça avantajlı olmaktadır.

Instagram Reklamları

Instagramda reklam vermek işletmeler için geleneksel reklamlara göre daha ekonomik olmaktadır. Bu nedenle daha avantajlıdır. Araştırmalara göre kullanıcıların yaklaşık %60’lık kısmı instagramda gördükleri reklamlar sayesinde yeni ürünler ya da işletmeler keşfetmektedir. %75’lik bir kısmın ise gördükleri bu reklamlara göre hareket ettikleri araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. Araştırmanın sonucu instagram reklamı vermenin ne kadar etkili olduğunu ortaya koymuştur. Instagramda olan reklamlar daha fazla kişiye ulaşmaktadır ve daha fazla kişiye ulaştığı için de satışların artması yüksek bir ihtimal olmaktadır.

Markalar ya da işletmeler ürünlerini ya da hizmetlerini tanıtmak isterler ise en iyi reklam aracı Instagram olmaktadır. Instagram reklamları sayesinde hem markanın tanınırlığı artmakta hem de markanın etkileşim artarak ürün satışları yükselmektedir. Sonuç olarak ınstagram reklamlarının işletmeler için faydaları oldukça fazladır.

Instagram Reklamlarının Faydaları Nelerdir?

İnstagram reklamları birçok avantaja sahiptir. Bu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir;

 • Reklam maliyeti geleneksel reklam araçlarına oranla büyük ölçüde düşer.

 • Markanın bilinirliliği yükselir ve ürün satışları artar.

 • Doğru hedef kitlesinin tespit edilmesi halinde reklamlar doğrudan potansiyel müşterilere ulaşır.

 • Markanın ya da işletmenin web sitesinin trafiği artar.

 • Markanın ya da işletmenin üzerinde daha fazla ilgi yoğunlaşır.

 • Kampanyalar veya fırsatlar hedef kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşır.

 • Ülke, cinsiyet, şehir ve bölge seçimi yaparak reklamın doğrudan müşteriler tarafından görülmesi sağlanabilir.

 • Tanıtımlar en iyi şekilde yapılabilir.

Instagram reklamları markalar ya da işletmeler için hem daha kolay hem de hızlı bir şekilde hedef kitleye ulaşabilme imkânı sunmaktadır.

Instagram Reklamı Nasıl Verilir?

Instagramda reklam vermek çok zor bir iş değildir. İsteyen herkes instagram reklam verebilmektedir. Instagram reklam vermenin 4 adımı bulunmaktadır. Sırası ile bu adımların hepsinin yapılması halinde instagram reklamı verilebilmektedir. Adımlar ise şu şekilde olmaktadır;

- Facebook sayfasını Business Manager’a bağlamak: Instagram da reklam vermek için yapılması gereken ilk adım Facebooktaki hesabın Business Manager’a bağlamaktır.

- Facebooktaki reklam hesabının Business Manager’a eklemek: Instagram da kullanılmak istenen Facebook reklam hesabı Business Manager’a bağlanmalıdır.

- Instagram hesabını Business Manager’a bağlamak: Reklamın olacağı instagram hesabının da Business Manager’a bağlanması gerekmektedir.

- Power Editor’de verilmek istenen reklamı hazırlamak: Instagram reklamı için verilecek reklam Power Editor de hazırlanmalıdır. Reklamın hazırlandığı kısım detay ve bilgi istemektedir. Bu nedenle reklamın hazırlanması profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Hazırlanan reklam son olarak Instagram hesabından yayınlanır. Ve reklam yayınlandıktan sonra reklamın etkileşimi analizlerden bakılarak kontrol edilebilmektedir. Analizler reklamın ne kadar kişiye ulaştığı ve ilgi çekip çekmediği gibi konularda bilgi vermektedir. Instagram reklamları verilirken uzman kişilerden yardım almak en iyi sonuçları vermektedir. Instagramda verilen reklam ne kadar kaliteli ve profesyonel olursa geri dönüşler de o kadar fazla olabilmektedir.

Reklam verirken profesyonel yardım almaktan çekinmeyin. Oluşturabileceğiniz reklamlar firmanızın tüm algısını oluşturacağından amatör reklamlar firmanız üzerinde kötü ve negatif bir algı yaratılmasına sebep olabileceği gibi, planlamada yapacağınız hatalar yanlış kitlelere yanlış harcamalar yapmanıza neden olabilir. İnternet reklamları ve İnstagram reklamları için PR Yazılım ile iletişime geçebilirsiniz. 

bottom of page